Konkursy i osiągnięcia

Wielki Maraton Czytelniczy w roku szkolnym 2017/2018

SUKCES  NASZYCH  UCZNIÓW !!!

Natalia Bujny z kl. 5 c została finalistką

Agata Ledóchowska z kl. 3 otrzymała wyróżnienie

w Wielkim Maratonie Czytelniczym w roku szkolnym 2017/2018 

GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!

 

Konkurs "Bezpieczna Szkoła 2018"

Dnia 11 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym trybie życia "Bezpieczna szkoła". Szkołę reprezentowało 10 uczniów po 2 osoby z klas III-VII.

Wszyscy uzyskali rewelacyjne wyniki.

Lista wyróżnionych uczniów:

 Oliwia Oszczygieł miejsce 11 na 3528 uczestników z całej Polski

Cyprian Należny miejsce 15 na 3528 uczestników z całej Polski

Jacek Ejsmont miejsce 17 na 861 uczestników z całej Polski

Kamil Żak miejsce 21 na 861 uczestników z całej Polski

Agata Adamkiewicz  miejsce 23 na 3528 uczestników z całej Polski

Tymon Kaszkiewicz miejsce 23 na 3528 uczestników z całej Polski

Paweł Stawiasz miejsce 15 na 3528 uczestników z całej Polski

Mikołaj Krzemiński miejsce 27 na 1218 uczestników z całej Polski

Mateusz Żak miejsce 27 na 861 uczestników z całej Polski

Tomasz Banaszek miejsc 31 na 1218 uczestników z całej Polski

 

Gratulujemy!!!

Miejski Konkurs "Niepodległa" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Sopocie

26 kwietnia 2018 r. w Miejskim Konkursie "Niepodległa" w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Sopocie nas uczniowie zajęli następujące miejsca:

  1. Marysia Retecka z 7A zajęła III miejsce;
  2. Cyryl Turzyński 7B wyróżnienie;
  3. Ania Dałek dyplom za udział

                                                                                                   Serdecznie gratulujemy !!!

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej "Sapientia"

"Mądrość jest wspaniała i niewiędnąca: ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują, i ci ją znajdą, którzy jej szukają". (Mdr 6,12)

 

17 kwietnia 2018 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej "Sapientia", w którym uczestniczyli uczniowie klas 4-7 sopockich szkół podstawowych. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

I miejsce - Ignacy Szymichowski (kl. 7 a); II miejsce - Cyryl Turzyński (kl. 7 a); III miejsce - Natalia Bujny (kl. 5 c).

Gratulacje! smiley

XXVII Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII Przeglądzie Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej i dołączyli  do gronie laureatów konkursu.

 W zdrowym ciele zdrowy duch! - wyjaśnij przysłowie - I miejsce Kamil Żak (kl. 6 a)

 Szacunek - jak go okazywać? - I miejsce Anna Dałek (kl. 7 a)

 Zwierzenia, uczucia, słów magia... - hasło dla prób poetyckicj - I miejsce Mateusz Żak (kl. 6 a)

 Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! smiley

XXXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

26 marca 2018 r. odbył się miejski etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej.

Wyniki uczniów naszej szkoły: kategoria dzieci młodszych - Antoni Kuchta (kl.3 c) - I miejsce, Agata Ledóchowska (kl. 3 d) - wyróżnienie; kategoria dzieci starszych - Zyta Weber (kl. 5 a) - wyróżnienie.

Antoni Kuchta będzie reprezentować naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich - BRAWO!

Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy! smiley

 

XXXV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

 23 lutego 2018 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji  Polskiej. Laureatami konkursu zostali: w kategorii klas 4-6 - I miejsce – Antonina Półtorak (kl. 6 a),                          II miejsce – Zyta Weber (kl. 5 a), III miejsce – Amelia Błędzka (kl. 4 a) i Laura Kościk-Hajrić (kl. 4 a);                            w kategorii klas 7 i gimnazjum - I miejsce – Julia Wierczyńska (kl. 7 c), II miejsce – Maria Retecka (kl. 7 b),        III miejsce – Dominika Markus (kl. 7 a). 

 W Turnieju Poezji Śpiewanej reprezentantką szkoły będzie Agata Krzystoszek (kl. 5 b).

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe interpretacje utworów naszych poetów.                  Gratulujemy zwycięzcom! smiley

XVI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

 Nasi uczniowie wśród laureatów XVI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego! Gratulacje!smiley

 W kategorii klas czwartych: Kuba Górski (kl. 4 a) – wyróżnienie. W kategorii klas piątych: Natalia Bujny (kl. 5 c) – III miejsce.  W kategorii klas szóstych Agata Fruczek (kl. 6 a) – II miejsce.

XVI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

 W wyniku eliminacji szkolnych do Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowali się:                                                   Kuba Górski (kl. 4 a), Marika Zielińska (kl. 4 a), Joanna Koseda (kl. 5 a), Natalia Bujny (kl. 5 c),                                  Agata Fruczek (kl. 6 a), Anna Łotocka (kl. 6 b), Marta Szymkowiak (kl. 7 b), Xenia Czerwińska (kl. 7 c).                                                                                    Gratulacje! smiley

XVI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Aksamitnej 8 w Gdańsku - 17 lutego 2018 r., o godz. 9.30 (klasy 4-5), o godz.10.30 (klasy 6-7).

Szkolny konkurs językowo-plastyczny „Let the Idiom out of the Bag”

W szkolnym konkursie językowo-plastycznym „Let the Idiom out of the Bag”

miejsce I zajęła Antonina Półtorak z klasy 6a,

miejsce II – Weronika Strawińska z klasy 4d,

miejsce III – Maria Hanc z klasy 5a.

Przyznano również wyróżnienia dla:

Karoliny Cała z klasy 4d, Kiry Chełminiak z klasy 5c i Marii Lewandowskiej z klasy 7b.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne prace.

V Wojewódzki konkurs j. angielskiego dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych „Jestem Lingwistą”.

7.12.2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny

V Wojewódzkiego konkursu  j. angielskiego dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych „Jestem Lingwistą”.

Udział wzięło 13 uczniów.

Do etapu II, który odbędzie się  10.03. 2018r. o godz.10:00 w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku , zostali zakwalifikowani:

  1. Xenia Czerwińska (98%),
  2. Mateusz Żak (96%)
  3. Kaja Grzybowska (86%).

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wojewódzki konkurs  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych

26.10.2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny organizowanego przez

Pomorskiego Kuratora Oświaty

Wojewódzkiego konkursu  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.

            Do etapu rejonowego, który odbędzie się  30.11. 2017r., zostali zakwalifikowani:

  • Xenia Czerwińska 7c  (90%)
  • Fruczek Agata 6a (80%)
  • Wasilewski Mateusz 7a (80%)
  • Żak Kamil 6a (77%)
  • Hałuszczuk Wiktoria 7c  (76%)
  • Kasiński Artur 7c  (73%)
  • Należny Cyprian  5c   (71%)

 

                    Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2017 z j. angielskiego

18 października odbył się w naszej szkole

Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2017  z j. angielskiego.

 

Na poziomie kl. IV w całej Polsce wzięło udział 594 osoby

1. Artur Skamaj,  IVd, miejsce 11 i wyróżnienie

2. Marika Zielińska, IVa,  miejsce 12  i wyróżnienie

3. Piotr Petri, IVa, miejsce 14 i wyróżnienie

Na poziomie kl. V  - w całej Polsce wzięło udział 641 osób

1. Aleksander Grajewski, Vb, miejsce 1 !!!! i tytuł laureata

2. Mateusz Marszałł, Va, miejsce 4 i tytuł laureata

3. Joanna Koseda, Va, miejsce 8 i tytuł laureata

 

Na poziomie kl. VI  - w całej Polsce wzięło udział 659 osób

1. Agata Fruczek, Vb, miejsce 7 i tytuł laureata

2. Mateusz Żak, Va, miejsce 10 i tytuł laureata

3. Kamil Żak, Va, miejsce 10 i tytuł laureata

4. Kaja Grzybowska, VIa,  miejsce 15  i wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs ALBUS z j. angielskiego

11 maja 2017 odbył się w naszej szkole  Ogólnopolski konkurs ALBUS z j. angielskiego

Na poziomie kl. IV -  ogółem wzięło udział 2020 osób

  1. Mateusz Marszałł,  IV, miejsce 3 i tytuł laureata
  2. Maja Woźniak, IVc,  miejsce 5  i tytuł laureata   
  3. Cyprian Należny, IVc, miejsce 6 i tytuł laureata
  4. Alexander Grajewski, IVb, miejsce 7 i tytuł laureata
  5. Karolina Długosz, IVc, miejsce 8 i tytuł laureata
  6. Lena Górska, IVc, miejsce 10 i tytuł laureata
  7. Joanna Koseda, IVc, miejsce 11 wyróżnienie
  8. Aleksandra Żurańska, IVc, miejsce 13 wyróżnienie
  9. Pola Deker, IVb, miejsce 13 wyróżnienie

 

Na poziomie kl. V  - ogółem wzięło udział 1893 osób

  1. Agata Fruczek, Va, miejsce 3 i tytuł laureata
  2. Mateusz Żak, Va, miejsce 5 i tytuł laureata
  3. Kamil Żak, Va, miejsce 6 i tytuł laureata
  4. Kaja Grzybowska, Va, miejsce 7 i tytuł laureata
  5. Nadia Ziółek, Vc, miejsce 9 i tytuł laureata
  6. Marta Słomińska, Vc, miejsce 13 wyróżnienie

 

          Na poziomie kl. VI  - ogółem wzięło udział 2269 osób

  1. Pola Kraszewska, VI, miejsce 14 wyróżnienie
  2. Mateusz Wasilewski, VIc, miejsce 15 wyróżnienie
  3. Kosma Olbrychski, VIb, miejsce 15 wyróżnienie 

Ogólnopolski konkurs Olimpusek z j. angielskiego

30 marca 2017r.

uczniowie z klas I-III brali udział w

Ogólnopolskim konkursie Olimpusek z j. angielskiego.

Na poziomie klas II w całej Polsce brało udział 4802 uczniów.

Uczeń naszej szkoły – Adrian Michalczyk (IId) zajął miejsce 15 i zdobył tytuł laureata.

GRATULUJEMY!

10 Konkurs piosenki i poezji angielskiej „More than Words” 2017

Z przyjemnością ogłaszamy, że w

10 Konkursie piosenki i poezji angielskiej „More than Words” 2017

zespół „Soundwitches” w składzie:

Marta Szymkowiak, Sawa Możdżer i Mikołaj Krzemiński (klasa 6b)

zdobył 1 MIEJSCE

w kategorii PIOSENKA - SZKOŁY PODSTAWOWE, ZESPOŁY MUZYCZNO-WOKALNE.

GRATULUJEMY !!!

Wojewódzki konkurs  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych

2 marca 2017 r. odbył się finał

Wojewódzkiego konkursu  j. angielskiego dla uczniów szkół podstawowych

organizowanego przez pomorskiego Kuratora Oświaty.

Uczennica klasy 6 a – Xenia Czerwińska  wywalczyła tytuł finalisty

                                                                                      Gratulujemy!

Wojewódzki konkursu z j. angielskiego dla klas VI „Jestem Lingwistą”

30.11.2016 odbyły się w naszej szkoleeliminacje do I

  Wojewódzkiego konkursu

z j. angielskiego dla klas VI „Jestem Lingwistą”.

Do II etapu, który odbędzie się

4 marca 2017r., przeszli Maria Czarnecka z kl. 6a i Mateusz Dzioba z kl. 6b

Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2016  z j. angielskiego

19 października odbył się w naszej szkole Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2016  z j. angielskiego.

Na poziomie kl. IV w całej Polsce wzięło udział 814 osób

1. Alexander Grajewski,IVb, miejsce 9 i tytuł laureata

2. Cyprian Należny, IV c,miejsce 11i tytuł laureata

3. Żak Kamil, IVa, miejsce 10 i tytuł laureata

Na poziomie kl. V  - w całej Polsce wzięło udział 977 osób

1. Agata Fruczek, Va, miejsce 8 i tytuł laureata

2. Mateusz Żak, Va, miejsce 9 i tytuł laureata

3. Kamil Żak, Va, miejsce 10 i tytuł laureata

Szkolny konkurs literacko-plastyczny

Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza odbył się szkolny konkurs literacko-plastyczny pt. Mój ulubiony Sienkiewiczowski bohater. Uczestnicy konkursu wykonali portret oraz opisali ulubionego bohatera wybranego z książek Henryka Sienkiewicza.

Oto laureaci konkursu: I miejsce – Maria Hanc (kl. 4 a), II miejsce – Anna Dałek (kl. 6 a),                           III miejsce – Julia Wierczyńska (kl. 6 c), wyróżnienie – Natalia Bujny (kl. 4 c).

Wojewódzki konkurs j. angielskiego dla klas VI "Jestem Lingwistą"

22 marca uczniowie naszej szkoły: Tadeusz Strzelczyk i Maksymilian Koseda wzięli udział w kolejnych etapach objętego patronatem Kuratorium Wojewódzkiego konkursu j. angielskiego dla klas VI "Jestem Lingwistą".

W II etapie (test) Tadeusz Strzelczyk uzyskał najwyższą liczbę punktów, a Maksymilian Koseda był na miejscu trzecim.

Obaj chłopcy zdobyli tytuły finalistów konkursu.

Dziękujemy i GRATULUJEMY !!!

 

2 listopada 2015 odbył się I etap, objętego patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty,

Wojewódzkiego konkursu j. angielskiego dla klas VI "Jestem Lingwistą".

W eliminacjach udział wzięło 15 uczniów.

Do II etapu, który odbędzie się w marcu 2016, zakwalifikowali się:

Koseda Maksymilian i Strzelczyk Tadeusz z VIc.

GRATULUJEMY

Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2015 z j. angielskiego

19 października uczniowie klas IV-VI pisali Ogólnopolski konkurs MULTITEST 2015 z j. angielskiego.

Na poziomie klas IV tytuły laureatów zdobyli:

Agata Fruczek z IVa -  I miejsce !!!

Mateusz Żak z IVa  - miejsce IV

Kamil Żak z IVa - miejsce X.

  Na poziomie klas V wyróżnienia zdobyli:         

  Kasiński Artur z Vc - miejsce XI

  Olbrychski Kosma z Vc - miejsce XIII       

Na poziomie klas VI tytuły laureatów zdobyli:

Koseda Maksymilian z VIc - miejsce VIII

Zwara Antoni z VIb - miejsce X

Na poziomie klas VI wyróżnienia zdobyli:

Skamaj Adrian z VIc - miejsce XV

Strzelczyk Tadeusz z VIc - miejsce XV

 

II edycja szkolnego konkursu na najładniejszy wieniec adwentowy

I miejsce Marysia Lewandowska 5A,

II miejsce Artur Kasiński 5C,

III miejsce Olga Stefaniuk 5C. 
 

Konkurs piosenki i poezji angielskiej "More than Words"

Jury konkursu ogłosiło już swój werdykt.

W  IX regionalnym konkursie poezji i piosenki angielskiej More than Words            nasi uczniowie

solista (z własnym akompaniamentem) Maksymilian Koseda

oraz duet wokalny Sawa Możdżer i Marta Symkowiak

zdobyli II miejsca w swoich kategoriach.

Serdeczne gratulacje !!!

 

Szkolny etap konkursu piosenki i poezji angielskiej ‘’More than Words” wygrały Sawa Możdżer i Marta Szymkowiak z klasy 5b, drugie miejsce zajął Maksymilian Koseda. Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

 

Szkoła Sopockich Mistrzów Słowa 2015/2016

2 grudnia 2015 r., w Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie, odbył się międzyszkolny konkurs "Sopocki Mistrz Słowa 2015".       Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce uzyskując tytuł "Szkoły Sopockich Mistrzów Słowa 2015/2016". To szczególne wyróżnienie zawdzięczamy Aleksandrze Żurańskiej z kl. 3 c, Antoninie Półtorak z kl. 4 a, Arturowi Kasińskiemu z kl. 5 c oraz Aleksandrze Bujny z kl. 6 b. 

Sopocki Mistrz Słowa 2015

W szkolnym etapie konkursu Sopocki Mistrz Słowa 2015 wzięło udział 61 uczniów z klas III-VI. Najlepszy wynik uzyskali:
- w klasach III - Aleksandra Żurańska,
- w klasach IV - Antonina Półtorak,  
- w klasach V - Artur Kasiński,  
- w klasach VI - Aleksandra Bujny.

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się                                                         2 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Sopocie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 yes 

Szkolny konkurs historyczny - Polska w czasach Piastów

16 grudnia 2014 r. odbył się szkolny konkurs historyczny dla uczniów klas 4-6 Polska w czasach Piastów. Podczas rywalizacji uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą życia codziennego i zmian polityczno-gospodarczych zachodzących w naszym państwie    od czasów panowania Mieszka I do Kazimierza Wielkiego.

 

I miejsce – Aleksandra Bujny (kl. 5 b)

II miejsce – Stanisław Gołyga (kl. 6 b), Maksymilian Koseda (kl. 5 c), Viktoria Sitkiewicz (kl. 5 b), Ignacy Wyziński (kl. 6 a)

III miejsce – Kacper Kowalski (kl. 5 a), Maciej Bajkowski (kl. 6 a)

 

Serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs Historyczny KLIO 2014

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Klio 2014 - Polskie Symbole Narodowe. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 6123 uczniów reprezentujących 421 szkół z całego kraju. Jest nam bardzo miło poinformować, że Aleksander Bray z klasy 5c zdobył piąte miejsce w Polsce w kategorii prac fotograficznych. Jury konkursu wyróżniło także pracę plastyczną Marii Lewandowskiej z klasy 4a i Mikołaja Kuźnika z klasy 6a, uznając je za najlepsze w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolski konkurs ALBUS 2015 z j. angielskiego

W maju odbył się Ogólnopolski konkurs ALBUS 2015  z j. angielskiego dla klas IV - VI

klasy IV:

miejsce 10 i tytuł laureatki  -  Ania Dałek 

miejsce 11 i wyróżnienie  – Natalia Wersocka

miejsce 15 i wyróżnienia     – Pola Gajzler

                                          - Maria Retycka

                                          - Mateusz Wasilewski

                                          - Mateusz Dzioba

klasy V:

miejsce 5 i tytuł laureata -  Adrian Skamaj

miejsce 6 i tytuł laureata -  Maksymilian Koseda

miejsce 14 i wyróżnienie  – Nikole Politewicz

 

klasy VI:

miejsce 9 i tytuł laureata -  Ziemowit Niesiołowski

miejsce 12 i wyróżnienie  – Zuzanna Zakrzewska

miejsce 15 i wyróżnienia  - Natalia Gajzler  

                                       - EmiliaZdrojewska

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie
    ul. Józefa Golca 3, 81-743 Sopot
  • tel./fax: (+48) 58 551 35 37, (+48) 881 313 343

Linki