Klasy I -III

Święto Komisji Edukacji Narodowej

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. W tej okazji nie było zajęć lekcyjnych. W klasach uczniowie spędzali czas ze swoimi nauczycielami rozmawiając, grając i bawiąc się wspólnie. Na koniec uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klas III pod kierunkiem swoich wychowawców. Piękne dekoracje przygotowała pani Agata Kuchcińska.

Warsztaty ASP

2 października klasa III b brała udział w warsztatach rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dzieci wykonywały w glinie matryce swoich plakietek, następnie zostały one odlane w gipsie. Po zajęciach uczniowie mieli okazję zwiedzać uczelnię i oglądać znajdujące się na jej terenie prace.

Dzień Chłopaka

W piątek 28 września obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z wychowawcami przygotowały różne niespodzianki dla swoich kolegów w klasach. Były laurki, piosenki wierszyki i upominki. Niektóre z klas wyszły do kina lub na warsztaty kulinarne.

Pasowanie na ucznia klasy I

28 września najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli uroczyste pasowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami „Zielonej Ósemki”. Po części oficjalnej w klasach czekał na uczniów wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Warsztaty w Akwarium Gdyńskim

25 i 26 września klasy trzecie uczestniczyły w warsztatach „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” zorganizowanych przez Akwarium Gdyńskie. Zajęcia składały się z trzech części. W pierwszej uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Co żyje w Bałtyku- spacer po plaży”, w trakcie której dowiedzieli się jakie zwierzęta mogą napotkać podczas zwykłego spaceru, co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Drugą częścią warsztatów była praca w laboratorium z wykorzystaniem sprzętu optycznego. Dzieci obserwowały pod mikroskopem spreparowane zwierzęta bałtyckie, rozpoznawali gatunki małży i krewetek i na podstawie obserwacji wypełniali karty pracy.  Na koniec był czas na zwiedzanie akwarium.

Kampania –Sopot na fali energooszczędności

W dniu 25 września, w ramach kampanii edukacyjnej uczniowie klas I-III  naszej szkole wzięli udział w warsztatach  „Kilowaty zabawy”, w ramach których dowiedzieli się m.in. skąd się bierze energia, dlaczego i w jaki sposób należy ją oszczędzać oraz jakie korzyści wiążą się z termomodernizacją budynków. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił konstrukcyjnych, sprawdzając działanie baterii słonecznych czy też  turbinki wiatrowej.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

20 września uczniowie klasy III b wzięli udział w spotkaniu ze Strażą Miejską na temat „Jestem bezpieczny na drodze”. Poprzez zabawę dzieci miały okazję przypomnieć sobie i utrwalić najważniejsze zasady ruchu drogowego. Na koniec każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy do zamocowania na swoim plecaku.

Gra terenowa na Westerplatte

13 i 17 września  2018 r. uczniowie klas III A i III B wzięli udział w grze terenowej na Westerplatte-” Znajdź kluch do historii” zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem gry było przybliżenie trzecioklasistom historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami znajdującymi się na półwyspie.

Zadaniem uczestników gry było wykonanie zadań, które pomogły rozszyfrować tajną depeszę. Dzieci zdobywając wiedzę, bawiły się i pracowały w zespołach.

W czasie wykonywania zadań, rekonstruktorzy pokazywali dzieciom wyposażenie i umundurowanie żołnierzy  z okresu II wojny światowej, przeprowadzali musztrę, uczyli opatrywać rany. Dodatkową atrakcją był przejazd drezyną historyczną trasą kolejową.

ul. Józefa Golca 3, 81-743 Sopot