Klasy I -III

Gra terenowa na Westerplatte

13 i 17 września  2018 r. uczniowie klas III A i III B wzięli udział w grze terenowej na Westerplatte-” Znajdź kluch do historii” zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem gry było przybliżenie trzecioklasistom historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami znajdującymi się na półwyspie.

Zadaniem uczestników gry było wykonanie zadań, które pomogły rozszyfrować tajną depeszę. Dzieci zdobywając wiedzę, bawiły się i pracowały w zespołach.

W czasie wykonywania zadań, rekonstruktorzy pokazywali dzieciom wyposażenie i umundurowanie żołnierzy  z okresu II wojny światowej, przeprowadzali musztrę, uczyli opatrywać rany. Dodatkową atrakcją był przejazd drezyną historyczną trasą kolejową.

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/

ul. Józefa Golca 3, 81-743 Sopot