Wydarzenia w świetlicy

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

Przez dwa tygodnie lutego, w naszej szkole, prowadzona była zbiórka karmy, kocy, legowisk i wszystkiego, co może się przydać zwierzętom (miski, zabawki, obroże, itp.).  Za zbiórkę odpowiedzialne były dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczyniami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieciom i ich rodzicom nie jest obojętny los zwierząt. Włączając się do akcji wykazali się ogromnym sercem.

W sumie zebrano 100 kg karmy (suchej i mokrej), mnóstwo kocy, kołder, misek i innych gadżetów. Wszystkie dary  przekazane zostały do schroniska dla zwierząt w Sopocie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za wielkie serca.

FINAŁ KONKURSU „MÓJ WYMARZONY KOT”

W dniu 17.02.2017 r., w związku ze Światowym Dniem Kota, odbył się wewnątrzszkolny świetlicowy konkurs plastyczny pt.

„Mój wymarzony kot”
Dzieci ochoczo przystąpiły do konkursu. Nagrodzono 4 prace. Szczęśliwymi zwycięzcami zostali:

- Oliwia Oszczygieł,

- Amelia Błędzka,

- Michał Frechowicz,

- Julian Krantz.

Dzieci otrzymały nagrody z kocim akcentem.

Światowy Dzień Kota w świetlicy

Dnia 17.02.2017r. w świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Kota. Z tej okazji dzieci przebrały się za kotki. Wszystkie zajęcia i zabawy w tym dniu skupione były na tematyce związanej z tymi  czworonogami. Dzieci miały możliwość wymienienia się ciekawostkami i własnymi doświadczeniami na temat kotów. Dla najmłodszych przygotowano wesołe kolorowanki z kotami, a także zabawy ruchowe, np. „Co lubi kotek”. Starsze dzieci wykonały maski kota.

Przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony kot”. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody (oczywiście z kocim akcentem), natomiast pozostałe dzieci za udział w zajęciach
i za pomysłowe przebrania zostały obdarowane słodkimi upominkami. Był to radosny dzień zarówno dla wszystkich dzieci, jak i wychowawców świetlicy.

Praca świetlicy

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci miło i bezpiecznie spędzają czas w oczekiwaniu na zajęcia lub po zajęciach w oczekiwaniu na rodziców. Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00.

Nauczyciele świetlicy w roku szkolnym 2016/2017:

1. Wanda Łapińska
  2. Marta Lentas
  3. Renata Kosińska
  4. Małgorzata Misztal
  5. Agata Kuchcińska

Do świetlicy szkolnej uczęszczają dzieci z klas I-III. Zajęcia odbywają się w dużej sali świetlicowej, a dla dzieci z klas I w specjalnie do tego przystosowanej tzw. małej  świetlicy. Korzystamy również z sal lekcyjnych, gdzie dzieci mają możliwość odrobienia lekcji w mniejszej grupie z pomocą nauczyciela. Głównym celem jest zapewnienie uczniom opieki wychowawczej oraz umożliwienie wszechstronnego rozwoju osobowości w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.

W ramach zajęć świetlicowych prowadzone są zajęcia plastyczne, zajęcia ekologiczne, dzień gier planszowych. Organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe (np. Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Światowy Dzień Kota itp).

Uczniowie uczestniczą też w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu w wyznaczonym do tego miejscu na placu zabaw. Biorą udział w licznych konkursach plastycznych wewnątrzszkolnych oraz pozaszkolnych.