Świetlica

Wydarzenia w świetlicy

Mikołajki w świetlicy

 W czwartek, 6. grudnia, świętowaliśmy mikołajki. Akcentu mikołajkowego nie mogło zabraknąć także w świetlicy. Podczas zajeć wykonywaliśmy papierowe ozdoby świąteczne, a panie częstowały nas słodkościami. Ach.. jaki to był miły dzień.. :)

Zajęcia profilaktyczno - zdrowotne

W piątkowe południe, pani Ola ze świetlicy, zabiera dzieci na zajęcia rozwijające. Podczas nich uczniowie klas II i III bawią się przy użyciu chusty animacyjnej, grają w różnego rodzaju zabawy sportowe, a przy okazji dowiadują się ciekawych informacji dotyczących odpowiedniej diety i dbania o swoje zdrowie.

Kółko plastyczne

     Kółka plastyczne, to bardzo prężnie działające zajęcia dodatkowe. Cieszą się wielkim zainteresowaniem i ciągle powstają na nich nowe, ciekawe prace z wykorzystaniem tak wielu, różnych technik. Dlatego to już drugi post, w którym można poobserwować, jak wiele się dzieje.

Dzień Patrona

      Każdego roku, pod koniec październiku, obchodzimy w szkole Dzień Patrona - Jana Matejki. W tym roku, organizacją tego wydarzenia zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego. Dlatego świętowaliśmy wyjątkowo - sportowo :). Od rana, uczniowie brali udział w zawodach, a po południu zajadali się pyszną, tradycyjną już w ÓSEMCE, drożdżówką ze śliwkami.

     Podczas zawodów nie mogło zabraknąć pań ze świetlicy. Pani Renia, wiernie kibicowała wszystkim pierwszakom i dokładnie dokumentowła ich zmagania.

Kółko plastyczne

               Odpowiadając na wielkie zainteresowanie dzieci, szeroko rozumianą plastyką, panie ze świetlicy postanowiły otworzyć dwa kółka plastyczno – techniczne.
                Podczas zajęć, dzieci przygotowują tematyczne prace z wykorzystaniem różnych technik. 
To dzięki nim, w naszej świetlicy, panuje piękny, jesienny wystrój. :)

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

           Co roku, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty.


          Ponieważ w tym roku, dzień ten wypadł w niedzielę, w naszej szkole, postanowiliśmy uczcić go dwa dni wcześniej - 12 października. Tego dnia uczniowie z klas trzecich przygotowali piękny apel dla byłych i obecnych pracowników szkoły. Także dzieci ze świetlicy szkolnej nie zapomniały, by uczcić to święto. Wraz z paniami przygotowały i wręczyły laurki wszystkim ważnym osobom, dzięki którym tak bardzo lubimy chodzić do szkoły! J

30 września – data nam nieobca – dzisiaj właśnie jest DZIEŃ CHŁOPCA!

             W tym roku 30 września – święto wszystkich chłopaków – przypadło w niedzielę. Dlatego dziewczynki, wraz z paniami ze świetlicy szkolnej, postanowiły umilić chłopcom piątkowy dzień. Już od rana, na gazetce świetlicowej, zawieszały rymowane życzenia dla kolegów, a po skończonych lekcjach, każdemu z nich wręczyły słodką niespodziankę.

Wspaniale tak rozpoczynać weekend!            

P. S. Dziewczynki z niecierpliwością czekają na 8 marca :)

Witajcie w ŚWIETLICY

Witajcie w ŚWIETLICY

           Świetlica jest miejscem, w którym dzieci bezpiecznie i miło spędzają wolny czas. To tu czekają na zajęcia, lub po ich skończeniu, na rodziców.
         Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość odrobienia pracy domowej, zabawy w gronie rówieśników, uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, a także zabawy na świeżym powietrzu.
      Uczniowie biorą udział w licznych konkursach plastycznych, wewnątrz – i pozaszkolnych. W ramach zajęć świetlicowych organizowane są różnego rodzaju wydarzenia (Dzień Chłopaka, Mikołajki, Światowy Dzień Kota, itp.).


Nauczyciele, pracujący w świetlicy szkolnej, w roku szkolnym 2018-2019

1. Wanda Łapińska

2. Marta Lentas

3. Aleksandra Stiller

4. Renata Kosińska

5. Agata Kuchcińska

„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

Przez dwa tygodnie lutego, w naszej szkole, prowadzona była zbiórka karmy, kocy, legowisk i wszystkiego, co może się przydać zwierzętom (miski, zabawki, obroże, itp.).  Za zbiórkę odpowiedzialne były dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawczyniami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieciom i ich rodzicom nie jest obojętny los zwierząt. Włączając się do akcji wykazali się ogromnym sercem.

W sumie zebrano 100 kg karmy (suchej i mokrej), mnóstwo kocy, kołder, misek i innych gadżetów. Wszystkie dary  przekazane zostały do schroniska dla zwierząt w Sopocie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za wielkie serca.

FINAŁ KONKURSU „MÓJ WYMARZONY KOT”

W dniu 17.02.2017 r., w związku ze Światowym Dniem Kota, odbył się wewnątrzszkolny świetlicowy konkurs plastyczny pt.

 „Mój wymarzony kot”
Dzieci ochoczo przystąpiły do konkursu. Nagrodzono 4 prace. Szczęśliwymi zwycięzcami zostali:

- Oliwia Oszczygieł,

- Amelia Błędzka,

- Michał Frechowicz,

- Julian Krantz.

Dzieci otrzymały nagrody z kocim akcentem.

 

Światowy Dzień Kota w świetlicy

Dnia 17.02.2017r. w świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Kota. Z tej okazji dzieci przebrały się za kotki. Wszystkie zajęcia i zabawy w tym dniu skupione były na tematyce związanej z tymi  czworonogami. Dzieci miały możliwość wymienienia się ciekawostkami i własnymi doświadczeniami na temat kotów. Dla najmłodszych przygotowano wesołe kolorowanki z kotami, a także zabawy ruchowe, np. „Co lubi kotek”. Starsze dzieci wykonały maski kota.

Przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony kot”. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody (oczywiście z kocim akcentem), natomiast pozostałe dzieci za udział w zajęciach
i za pomysłowe przebrania zostały obdarowane słodkimi upominkami. Był to radosny dzień zarówno dla wszystkich dzieci, jak i wychowawców świetlicy.

Praca świetlicy

Praca świetlicy

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci miło i bezpiecznie spędzają czas w oczekiwaniu na zajęcia lub po zajęciach w oczekiwaniu na rodziców. Zapewniamy opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 17.00.

Nauczyciele świetlicy w roku szkolnym 2016/2017:

  1. Wanda Łapińska
  2. Marta Lentas
  3. Renata Kosińska
  4. Małgorzata Misztal
  5. Agata Kuchcińska

 

Do świetlicy szkolnej uczęszczają dzieci z klas I-III. Zajęcia odbywają się w dużej sali świetlicowej, a dla dzieci z klas I w specjalnie do tego przystosowanej tzw. małej  świetlicy. Korzystamy również z sal lekcyjnych, gdzie dzieci mają możliwość odrobienia lekcji w mniejszej grupie z pomocą nauczyciela. Głównym celem jest zapewnienie uczniom opieki wychowawczej oraz umożliwienie wszechstronnego rozwoju osobowości w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych.

W ramach zajęć świetlicowych prowadzone są zajęcia plastyczne, zajęcia ekologiczne, dzień gier planszowych. Organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe (np. Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki, Światowy Dzień Kota itp).

Uczniowie uczestniczą też w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu w wyznaczonym do tego miejscu na placu zabaw. Biorą udział w licznych konkursach plastycznych wewnątrzszkolnych oraz pozaszkolnych.

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie
    ul. Józefa Golca 3, 81-743 Sopot
  • tel./fax: (+48) 58 551 35 37, (+48) 881 313 343

Linki